ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI

Dziś 14 marca 2024 r obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby  – święto tajemniczej, nieskończonej liczby Pi, zwanej też ludolfiną lub stałą Archimedesa. Uczniowie na lekcjach matematyki poznali  ciekawe informacje o pochodzeniu, zastosowaniu, metodach wyliczania oraz tajemnicach i uniwersalności tej niewątpliwie najsłynniejszej liczby świata, jaką jest liczba pi. W czasie lekcji rozwiązywali rebusy, zagadki logiczne, zgadywanki oraz stosowali inne zabawy utrwalające działania matematyczne, które dostarczy im dobrej zabawy i wielu wrażeń. Uczniowie też przedstawili swoje prezentacje o liczbie pi. W ramach tych obchodów odbył się konkurs o tytuł „MISTRZA PAMIĘCI”, który polegał na zapamiętaniu i zaprezentowaniu jak największej liczby cyfr po przecinku w nieskończonym rozwinięciu liczby pi. W konkursie  brało udział 10 uczniów naszej szkoły z klas: 5 A, 6 A, 7A i 7 B. Najlepsze wyniki uzyskali: Julia Unierzyska, Adrianna Czyż, Dawid Drozdowski, Lena Szczepańska, a z klas młodszych, najlepszy wynik uzyskał Bartosz Olczyk.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu Zasługujecie wszyscy na ogromne brawa i wyrazy uznania za podjęcie trudu zmierzenia się z wyzwaniem ćwiczenia swojej pamięci.

Nauczyciele matematyki