Strefa psychologa i pedagoga

Strefa pedagoga i psychologa to miejsce, do odwiedzin którego serdecznie Państwa zachęcamy.
W zakładce „Nasze działania” znajdą Państwo efekty naszej codziennej pracy oraz treści o charakterze wychowawczo-profilaktycznym. Pod taką samą nazwą (Strefa pedagoga i psychologa) prowadzimy profil na fb. Oprócz relacjonowania bieżących wydarzeń, zamieszczamy tam ciekawe artykuły, motywujące cytaty oraz „piątkowe polecajki” na weekend.

Na co dzień, jako pedagog i psycholog, jesteśmy w szkole do dyspozycji uczniów i Państwa od poniedziałku do piątku. Pomagamy w rozwiązywaniu konfliktów i innych problemów wychowawczych. Diagnozujemy indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne uczniów, przyczyny niepowodzeń szkolnych. Podejmujemy działania z zakresu profilaktyki uzależnień i innych aktualnych problemów. Przede wszystkim wspieramy rozwój uczniów, ich mocne strony, dbamy o ich dobre samopoczucie w klasie i szkole. Duży nacisk kładziemy na naukę rozpoznawania i wyrażania emocji oraz radzenia sobie szczególnie z nieprzyjemnymi emocjami, takimi jak złość czy strach.

Drzwi do naszego gabinetu są zawsze otwarte. Nasi uczniowie wiedzą, że mogą liczyć na naszą pomoc w trudnej dla nich sytuacji. Obaliłyśmy mit, że przychodzi się do nas „za karę”. Cieszymy się, gdy uczniowie przychodzą do nas czymś się pochwalić, o czymś opowiedzieć, z czegoś się zwierzyć lub po prostu, gdy chcą porozmawiać. Cytat wiszący na drzwiach do naszego gabinetu „szczera rozmowa potrafi zdziałać więcej niż  jakiekolwiek milczenie” nabiera wtedy szczególnego znaczenia.

Instytucje do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży  nr tel. 116 111 czynny codziennie 24h!

Niebieska linia, nr tel.:  800 120 002  https://www.niebieskalinia.pl/

Centrum Zdrowia „Szansa”  nr tel. 23 662 45 06

u. Podmiejska 11 09-100 Poświętne

Poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym

Poradnia psychologiczno-psychiatryczna

i inne..

https://www.opiekamedyczna.info/serwis.php?s=1463&pok=30550&id=4987787

Niepubliczna Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „Psyche”   nr tel. 23 662 49 50

Ul. Wiejska 13, 09-100 Płońsk

Poradnia logopedyczna

Poradnia zdrowia psychicznego

Poradnia psychologiczna

i inne..

Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Płońsku  nr tel. 23 662 29 54

ul. Wolności 8/10, 09-100 Płońsk

https://poradniaplonsk.pl/

Vide Ośrodek Medyczno-Psychologiczny nr tel. 24 365 66 55

 ul. Płock ul. Henryka Sienkiewicza 11,

Poradnia Zdrowia psychicznego – Ciućkowo 59

Poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym – Ciućkowo 59

Poradnia psychologiczna dla dzieci – Ciućkowo 59

i inne…

https://www.opiekamedyczna.info/serwis.php?s=1463&pok=30550&id=4987811

Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie nr tel. 23 661 38 80

Godziny pracy pedagoga specjalnego  Emilia Pawlak

Budynek B

Poniedziałek 13.40-14.40

Środa 7.50- 9.50

Czwartek – 8.40- 9.40