Strefa psychologa i pedagoga

Strefa pedagoga i psychologa to miejsce, do odwiedzin którego serdecznie Państwa zachęcamy.
W zakładce „Nasze działania” znajdą Państwo efekty naszej codziennej pracy oraz treści o charakterze wychowawczo-profilaktycznym. Pod taką samą nazwą (Strefa pedagoga i psychologa) prowadzimy profil na fb. Oprócz relacjonowania bieżących wydarzeń, zamieszczamy tam ciekawe artykuły, motywujące cytaty oraz „piątkowe polecajki” na weekend.

Na co dzień, jako pedagog i psycholog, jesteśmy w szkole do dyspozycji uczniów i Państwa od poniedziałku do piątku. Pomagamy w rozwiązywaniu konfliktów i innych problemów wychowawczych. Diagnozujemy indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne uczniów, przyczyny niepowodzeń szkolnych. Podejmujemy działania z zakresu profilaktyki uzależnień i innych aktualnych problemów. Przede wszystkim wspieramy rozwój uczniów, ich mocne strony, dbamy o ich dobre samopoczucie w klasie i szkole. Duży nacisk kładziemy na naukę rozpoznawania i wyrażania emocji oraz radzenia sobie szczególnie z nieprzyjemnymi emocjami, takimi jak złość czy strach.

Drzwi do naszego gabinetu są zawsze otwarte. Nasi uczniowie wiedzą, że mogą liczyć na naszą pomoc w trudnej dla nich sytuacji. Obaliłyśmy mit, że przychodzi się do nas „za karę”. Cieszymy się, gdy uczniowie przychodzą do nas czymś się pochwalić, o czymś opowiedzieć, z czegoś się zwierzyć lub po prostu, gdy chcą porozmawiać. Cytat wiszący na drzwiach do naszego gabinetu „szczera rozmowa potrafi zdziałać więcej niż  jakiekolwiek milczenie” nabiera wtedy szczególnego znaczenia.