Świetlica

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Takie święto to zawsze dobra okazja do porozmawiania nie tylko na temat zabawek, ale także zwierząt i historii.

Dlatego też bywalcy ,,małej” świetlicy mogli zapoznać się z historią dwóch walecznych niedźwiedzi – Baśki Murmańskiej i kaprala Wojtka 😊

Wspólnie obejrzeliśmy krótkie animowane filmiki i prezentację. Przejrzeliśmy także książki z naszej biblioteki, które tego samego dnia rozeszły się jak świeże bułeczki  😊

Zawsze chętnie wspieramy akcje Samorządu Uczniowskiego 🙂 Zwłaszcza tak ważne jak Wąsopad 🙂

Życie bez muzyki byłoby bardzo nudne, dlatego lubimy sobie czasem pośpiewać na naszej ,,małej” świetlicy 🙂

,,Pieski małe dwa”, ,,Kaczka dziwaczka” i ,,Cztery słonie” to tylko niektóre hity, którymi raczymy naszą szkołę 🙂 Oczywiście przy akompaniamencie gitary 🙂

W październiku przystąpiliśmy do akcji Samorządu Uczniowskiego polegającej na tworzeniu kartek urodzinowychdla bohatera czasów II Wojny Światowej pana Mieczysława Frąckiewicza – członka 304 Dywizjonu Bombowego. 3 listopada pan Mieczysław skończy 102 lata! Już niedługo nasze kartki dotrą do Anglii wprost do jego rąk!

Dbając o kształtowanie postaw prozdrowotnych u naszych uczniów 18.02.2021r. w świetlicy robiliśmy zdrowe koktajle owocowe. Można je wypić na ,,zdrowe” drugie śniadanie, zamiast niezdrowych batonów, chipsów, czy chrupek. Taki koktajl pełen witamin może być również świetnym podwieczorkiem. Nasz zrobiliśmy z bananów, kiwi i mleka 2%.Był przepyszny. Po pokrojeniu wszystkich składników i dodaniu mleka zmiksowaliśmy je. Najważniejsze było to, że zrobiliśmy go wspólnie. Obieranie i krojenie bananów jest bardzo proste, trochę gorzej było obrać kiwi. Najlepiej poszło Julii, bo po prostu wydrążyła go łyżeczką. Przy okazji nauczyliśmy się innej jego nazwy – chiński agrest. Warto je wprowadzić do diety, bo zawiera dużo witaminy C, potas, wapń, magnez, a nawet żelazo. Banany to źródło takich witamin jak: A, B, C, E, K.

Świetlica szkolna proponuje zapoznanie się z informacjami: Co szkodzi naszej planecie?

Świetlica szkolna  poleca kilka dobrych rad. Dbajmy o swoje zdrowie!

Gry i zabawy ruchowe dla  uczniów klas 0-3