Świetlica

Dbając o kształtowanie postaw prozdrowotnych u naszych uczniów 18.02.2021r. w świetlicy robiliśmy zdrowe koktajle owocowe. Można je wypić na ,,zdrowe” drugie śniadanie, zamiast niezdrowych batonów, chipsów, czy chrupek. Taki koktajl pełen witamin może być również świetnym podwieczorkiem. Nasz zrobiliśmy z bananów, kiwi i mleka 2%.Był przepyszny. Po pokrojeniu wszystkich składników i dodaniu mleka zmiksowaliśmy je. Najważniejsze było to, że zrobiliśmy go wspólnie. Obieranie i krojenie bananów jest bardzo proste, trochę gorzej było obrać kiwi. Najlepiej poszło Julii, bo po prostu wydrążyła go łyżeczką. Przy okazji nauczyliśmy się innej jego nazwy – chiński agrest. Warto je wprowadzić do diety, bo zawiera dużo witaminy C, potas, wapń, magnez, a nawet żelazo. Banany to źródło takich witamin jak: A, B, C, E, K.

Świetlica szkolna proponuje zapoznanie się z informacjami: Co szkodzi naszej planecie?

Świetlica szkolna  poleca kilka dobrych rad. Dbajmy o swoje zdrowie!

Gry i zabawy ruchowe dla  uczniów klas 0-3