„POTYCZKI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE” – szkolny konkurs drużynowy dla klas 6

Dnia 28.04.2023 r. odbył się szkolny konkurs drużynowy dla klas 6 pod hasłem „Potyczki matematyczno-przyrodnicze”. Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematyczno-przyrodniczych uczniów.

Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu na Litwę
w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W konkursie wzięły udział 4-osobowe drużyny uczniów klas 6 ABC. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy składający się z 16 zadań zamkniętych z zakresu matematyki, biologii i geografii  o różnym stopniu trudności. Prawidłowy przebieg konkursu nadzorowała Komisja w składzie: Marzena Jóźwiak, Krystyna Jankowska.

Uczniowie zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom wiedzy z zakresu przedmiotów konkursowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, a dla ustalenia zwycięzców trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

Wyniki konkursu:

I miejsce – drużyna klasy 6C w składzie Antoni Embros, Paula Lewicka, Maja Oracka, Nikola Wesołowska

II miejsce – drużyna klasy 6B w składzie Adrianna Czyż, Jan Fabczak, Franciszek Karolczak, Julia Piotrowska

III miejsce – drużyna klasy 6A w składzie Dawid Drozdowski, Wiktoria Pietras, Julia Unierzyska, Mateusz Ziółkowski

Po zakończeniu konkursu dyplomy dla zwycięskich drużyn uroczyście wręczyła dyrektor szkoły Pani Marzanna Szacherska.

Konkurs dostarczył wszystkim uczestnikom rozrywki umysłowej, a najlepszej drużynie wiele satysfakcji.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy konkursu:

Marzena Jóźwiak, Krystyna Jankowska