PODSUMOWANIE SZKOLNYCH KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH POŚWIĘCONYM OBCHODOM ŚWIĘTA LICZBY π

W naszej szkole odbyły się dwa konkursy uświetniające obchody tego święta:
konkurs o zdobycie tytułu „MISTRZA PAMIĘCI” który polegał na prezentacji z pamięci kolejnych cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby . Niesamowita i godna podziwu jest nie tylko ta liczba, ale także nasi uczniowie – rekordziści w ilości zapamiętanych cyfr . Oto nasi „MISTRZOWIE PAMIĘCI” w kategorii klas VI – VII :
Julia Unierzyska kl. 7 A – I miejsce (174 zapamiętane cyfry), Adrianna Czyż kl. 7 B – II miejsce (99 zapamiętanych cyfr), Dawid Drozdowski kl. 7 A – III miejsce (90 zapamiętanych cyfr). Lena Szczepańska kl. 7 A , Julia Piotrowska kl. 7 B i Mateusz Ziółkowski kl. 7 A – wyróżnienie.
„MISTRZEM PAMIĘCI” w kategorii klas IV – V został Bartosz Olczyk kl. 5 A. Ogromne gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich uczniów, którzy podjęli trud i nie lada wysiłek w ćwiczeniu pamięci, co na pewno zaprocentuje i będzie pomocne w zdobywaniu wiedzy z każdej dziedziny nauki.
Konkurs matematyczno-plastyczny: ”PORTRET LICZBY ”
Uczniowie wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką, realizując tematykę konkursu. Komisja konkursowa przy ocenie prac brała pod uwagę: zgodność pracy z tematem, wartość merytoryczną, pomysłowość, kreatywność, oryginalność i walory estetyczne. Uczniowie uzyskali następujące wyniki: W kategorii klas IV – V: I miejsce: Bartosz Olczyk – kl. 5 A II miejsce: Julia Bielińska – kl. 5 A III miejsce: Julia Gwiazdowska – kl. 5 A i Aleksandra Nerć – kl. 5 A wyróżnienie: Jakub Nguyen kl. 5 A i Sandra Verin – kl. 4 A. W kategorii klas VI – VIII: I miejsce: Wiktoria Pietras – kl. 7 A II miejsce: Alicja Pietrzak – kl. 7 B i Oliwia Przyborowska – kl. 8 A III miejsce: Maja Bielewicz – kl. 8 A.
Gratulujemy wszystkim uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w obu konkursach. Cieszymy się bardzo, że rozwijacie swoje talenty i zainteresowania oraz życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki