Znamię! Znam je- co każdy powinien wiedzieć o czerniaku.

W czwartek 14.03.2019r. 36 uczniów SP 4 w Płońsku wzięło udział w kampanii “Znamię! Znam je?” organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Ontoma przy klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży.
Uczniowie klas VIIc i VIIIc z uwagą obejrzeli filmy prezentujące zasadę ABCDE w czerniaku i tym samym nabyli umiejętności rozpoznawania czerniaka i regularnego samobadania skóry.
Podsumowaniem akcji było sprawdzenie wiedzy o zasadach ochrony przed czerniakiem oraz czynnikach podnoszących ryzyko zachorowania na ten groźny nowotwór. (quiz internetowy).
Red. Anna Duda

Dodatkowe informacje w poniższych linkach:

Link 1

Link 2