Wycieczka klasy I C

W ramach tygodniowej tematyki „Podróż do Krainy Wartości” oraz aktywności lokalnej dzieci z klasy
I c wraz z wychowawczynią Dorotą Pepławską, a także jedną z mam – Panią Katarzyną udały się do Sąd Rejonowego w Płońsku. Już na początku przybyłych powitała znana dzieciom z zajęć bogini Temida, której posąg stoi w sądowym Biurze Obsługi Interesanta. Następnie wszyscy zwiedziliśmy sekretariaty sądowe, sale w których odbywają się rozprawy, a także miejsca do których na co dzień osoby postronne nie mają dostępu m.in. archiwum sądowe, gdzie składowane są akta, czy pomieszczenia dla osób zatrzymanych, w których oczekują oni przed wejściem na salę rozpraw. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się tzw. przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci, ze znajdującym się tam lustrem weneckim. Na koniec w ramach podziękowania dla Pani Małgorzaty oraz Pani Ilony dzieci wręczyły upominki.
Opracowała: Dorota Pepławska