Wycieczka do Torunia :)

Wycieczka do Torunia
W dniu 5 grudnia 2019r. uczniowie klas 8a, 7a i 7c pod opieką p. Lidii Paczkowskiej, p. Julity Kil oraz p. Anny Duda odwiedzili miasto słynące z pierników i miejsca narodzin M. Kopernika. Uczestnicy wycieczki przenieśli się na 60 minut do tematycznie przygotowanych pokojów – zagadek (tzw. Escape Room), z których musieli wydostać się z pomocą kreatywnego myślenia, sprytu i logiki. Zwiedzili także Starówkę, poznali najważniejsze Toruńskie atrakcje. Uczniowie zwiedzili wystawy w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika oraz przebywali w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie oglądali m.in. dwie wystawy „O obrotach” poświęconą idei koła i ruchu obrotowego oraz „Rzeka” nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującą model rzeki od źródeł po ujście.

Red. Lidia Paczkowska