Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 0-III

„DO WIDZENIA, SZKOŁO! WAKACJI NADSZEDŁ CZAS”- w tych prostych zdaniach zawarta była myśl przewodnia uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w klasach 0-III, Szkoły Podstawowej nr 4, im. Papieża Jana Pawła II. To był bardzo trudny i pracowity okres nauki dla uczniów, a jednocześnie obfitujący w wiele sukcesów, osiągnięć i cennych inicjatyw, co podkreślały w swoich wypowiedziach Panie: dyrektor – Marzanna Szacherska i wicedyrektor- Alicja Kwiatkowska.
Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce uhonorowani zostali przez złożenie wpisu do Złotej Księgi, a ich Rodzice odebrali, z rąk Pani Dyrektor, Listy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych byli: Aleksander Drzyzga, Szymon Kuźniewski, Blanka Przetacka, Mateusz Zacieski, Julia Krzemińska i Maria Ślubowska.
Słowa uznania, gratulacje i życzenia dobrego wypoczynku dla wszystkich uczniów, skierowali zaproszeni na uroczystość goście: p. Iwona Rydzewska, reprezentująca Burmistrza Miasta Płońsk, ks.Wojciech Ciemerych, reprezentujący Proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbe oraz przewodniczący Rady Rodziców – p. Dariusz Białołęcki.
Dzisiejsza uroczystość miała szczególne znaczenie dla uczniów klas III, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. W krótkim wystąpieniu, trzecioklasiści porównali ten czas do kolejno zdobywanych szczytów górskich. Dziękując swoim wychowawczyniom, nauczycielom, kolegom i koleżankom za wspólne lata, zadeklarowali swoją gotowość do zdobywania nawet tych najtrudniejszych wierzchołków wiedzy. Nastrój chwili pożegnania, doskonale podkreśliły słowa piosenki wyśpiewanej przez uczniów reprezentujących młodszą część społeczności szkolnej „Ostatni dzwonek rozbrzmiewa z wielką siłą. Za chwilę wszyscy w marzeniach się rozpłyną. Ostatnie gesty i słowa pożegnania. Kilka uśmiechów i kilka łez…”. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie rozeszli się do klas odebrać swoje świadectwa, będące zwieńczeniem ich całorocznej pracy. Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom gratulujemy sukcesu i życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji, a fotorelacja z uroczystości zakończenia roku, niech pozwoli przeżyć tę chwilę jeszcze raz!!!