Stomatolog

Opieka stomatologiczna w SP 4

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku informuje, że w szkole działa gabinet stomatologiczny na podstawie kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia, co oznacza, że świadczenia stomatologiczne udzielane uczniom są bezpłatne. Opieka realizowana jest przez wykwalifikowany personel medyczny, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami.

Zasady działania gabinetu:

  1. Opiekę stomatologiczną w szkole sprawuje lek. p. Agnieszka Tomaka – stomatolog oraz higienistki: p. Aleksandra Borzęcka, p. Beata Małek i p. Ewelina Zych.
  2. W ramach profilaktyki zapraszamy uczniów na przeglądy, instruktaże, higienizację, fluoryzację i lakowanie.
  3. Leczenie wymaga zgody i obecności rodzica/opiekuna prawnego i odbywa się w godzinach pracy gabinetu po wcześniejszym ustaleniach terminu wizyty.
  4. Harmonogram pracy:

– Środa 8.30 – 13.30

– Czwartek 8.30 – 13.30

Celem działania gabinetu jest edukacja i profilaktyka stomatologiczna. Wykształcenie u młodych ludzi dobrych nawyków daje ogromny potencjał zdrowia na przyszłość. Wczesne wykrycie ognisk próchnicowych umożliwia szybkie reagowanie i oszczędza dzieciom bólu oraz stresu związanego ze skomplikowanym leczeniem zaniedbanych przypadków.

Zachęcamy rodziców do wyrażenia zgody na objęcie dziecka opieką gabinetu stomatologicznego, co umożliwi systematyczne monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej oraz podejmowanie działań profilaktycznych i leczniczych.