Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Piątek 12.02.2021r. był dniem szczególnie ważnym dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Nastąpił długo wyczekiwany przez dzieci moment uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Z uwagi na zachowanie procedur bezpieczeństwa uroczystości przebiegały w odmiennej niż zwykle formie, bez udziału rodziców i oddzielnie dla każdej z klas: 1a z panią Agnieszką Możdżonek, 1b z panią Joanną Cieplak i 1c z panią Ewą Antoszkiewicz.
W tej podniosłej chwili uczniom towarzyszyły panie: dyrektor Marzanna Szacherska
i wicedyrektor Alicja Kwiatkowska oraz zaproszeni goście: burmistrz Płońska
p. Andrzej Pietrasik i przewodniczący Rady Rodziców p. Dariusz Białołęcki.
Po obejrzeniu prezentacji wskazującej na zdobyte do tej pory przez pierwszaków umiejętności, wiedzę oraz ich udział w życiu szkoły, odbyła się część artystyczna w trakcie, której panie wychowawczynie przeprowadziły egzamin swoim uczniom.
Umiejętności i wiedza pierwszoklasistów zostały wysoko ocenione przez Dyrekcję szkoły i szanownych gości, po czym odbyło się ślubowanie.
„My uczniowie klasy pierwszej ślubujemy być dobrymi Polakami. Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Być godnymi uczniami naszego Patrona. Ślubujemy, że nie zawiedziemy!”- tymi słowami uczniowie przeszli do kulminacyjnego punktu uroczystości, pasowania na ucznia, którego dokonali Dyrektor szkoły i Burmistrz miasta Płońska. Na pamiątkę oficjalnego przyjęcia w poczet społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści otrzymali „ Dyplomy Pasowania na Ucznia” i drobne pamiątki.
Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na życzenia i gratulacje ze strony Dyrekcji i zaproszonych gości oraz wspólne zdjęcia upamiętniające to niezwykłe dla uczniów wydarzenie.