Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to niezwykle ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez. 8 października 2021 r. dzieci klas pierwszych oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. W tym ważnym dniu uczniom towarzyszyły wychowawczynie, pani dyrektor Marzanna Szacherska, pani wicedyrektor Alicja Kwiatkowska oraz zaproszeni goście: burmistrz Miasta Płońska p. Andrzej Pietrasik, Ksiądz Wojciech Ciemerych reprezentujący Księdza Proboszcza Zbigniewa Sajewskiego, przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Białołęcki oraz zastępca pani Magdalena Wybicka. Zachowując procedury bezpieczeństwa w uroczystości mogli uczestniczyć rodzice dzieci.
Podczas części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności. Pokazali, że doskonale znają Hymn oraz Katechizm Polskiego Dziecka, czym udowodnili, że są prawdziwymi Polakami. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali „Zawsze dbać o dobre imię swojej szkoły, wykorzystywać w pełni czas poświęcony na naukę, szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów, przestrzegać porządku i czystości w klasie, szkole i na boisku oraz starać się mieć dobre oceny”. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był akt pasowania na ucznia, którego dokonali Dyrektor szkoły oraz Burmistrz Miasta Płońska. Na pamiątkę oficjalnego przyjęcia w poczet społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści otrzymali dyplomy Pasowania na Ucznia i drobne pamiątki. Po oficjalnej uroczystości nadszedł czas na życzenia i gratulacje ze strony Dyrekcji i zaproszonych gości oraz zdjęcia upamiętniające to niezwykłe wydarzenie. Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
https://photos.app.goo.gl/U2JbB8oDcg91hzZY6