Rozstrzygnięcie konkursu ,,Bądź Eko”

2 czerwca 2023 r. przedstawiciele klas piątych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w konkursie ,,Bądź Eko”

Głównym  celem konkursu jest kształtowanie postaw ekologicznych uczniów poprzez tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu. Test składający się z 20 pytań o różnym stopniu trudności dotyczył form ochrony przyrody w naszym powiecie, pomników przyrody, źródeł zanieczyszczeń powietrza i wody, oraz zasad prawidłowej segregacji odpadów.

Bezkonkurencyjny był Mateusz Zacieski z klasy 5b. Zdobywając 19 punktów zajął 1 miejsce. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i aż dla trzech zawodników musieliśmy przeprowadzić dogrywkę. Drugie miejsce zajął Michał Matoblewski z klasy 5b, a trzecie Maria Ślubowska z klasy 5c.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie ,,Bądź Eko”, a laureatom życzymy dalszy sukcesów.

Komisja konkursowa:

Anna Duda , Roman Gębarowski