Próbny egzamin ósmoklasisty 2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku informuje, że w dniach 15 lutego, 24 lutego, 2 marca 2021 r. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty. 15 lutego 2021 r., od godz. 12.00 uczniowie będą pisać próbny egzamin z języka polskiego, 24 lutego 2021 r. z matematyki, 2 marca z języka angielskiego.

W wyznaczonym dniu próbnego egzaminu ósmoklasisty, uczniowie klas ósmych odbywają trzy pierwsze lekcje, następnie przychodzą do szkoły na egzamin. Do szkoły wchodzą w trzech grupach, oddzielnymi wejściami, każda grupa w odstępie 10 minut w następującym porządku:

• O godzinie 11.55 do szkoły przychodzą:

1. Uczniowie: A07, B12, C17 wchodzą do szkoły wejściem nr 2, piszą egzamin w sali nr 21.

2. Uczniowie: od A01 do A06 i od A08 do A11 wchodzą do szkoły wejściem nr 1, piszą egzamin w sali nr 18.

3. Uczniowie : od A12 do A22 wchodzą do szkoły wejściem nr 2 , piszą egzamin w sali nr 19.

• O godz. 12.05 do szkoły przychodzą:

1. Uczniowie od B01 do B09 wchodzą do szkoły wejściem nr 1, piszą egzamin w sali nr 20.

2. Uczniowie: B10, B11, od B13 do B19 wchodzą do szkoły wejściem nr 3, piszą egzamin w sali nr 14.

3. Uczniowie: od B20 do B28 wchodzą do szkoły wejściem nr 2, piszą egzamin w sali nr 23.

• O godz. 12.15 do szkoły przychodzą:

1. Uczniowie: od C01 do C09 wchodzą do szkoły wejściem nr 1, piszą egzamin w sali nr 4.

2. Uczniowie od C10 DO C16, C18, C19 wchodzą do szkoły wejściem nr 3, piszą egzamin w sali nr 5.

3. Uczniowie od C20 do C27 wchodzą do szkoły wejściem nr 2, piszą egzamin w sali nr 6.

Egzamin będzie odbywał się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

1. po wejściu do szkoły obowiązkowo w maseczce, uczniowie dezynfekują ręce, przebierają się w szatni, zmieniają obuwie,

2. uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną,

3. podczas egzaminu uczniowie mają zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi,

4. obowiązkowe jest niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia),

5. obowiązuje zakaz gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie,

6. na każda część egzaminu uczeń przynosi długopis z czarnym wkładem, na matematykę linijkę, nie można pożyczać przyborów od innych zdających.

7. uczeń na egzamin może przynieść małą butelkę wody.

Egzamin próbny z języka polskiego trwa 120 minut, uczniowie korzystający z dostosowań warunków egzaminacyjnych piszą egzamin 180 minut, z matematyki 100 minut ( 150 minut dla uczniów korzystających z wydłużenia czasu pracy), z języka obcego nowożytnego 90 minut ( 135 minut dla uczniów korzystających z wydłużenia czasu pracy).

Wszelkie informacje dotyczące zasad przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty znajdują się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w warszawie: adres www.oke.waw.pl

UCZNIOWIE NIE WNOSZĄ DO SALI EGZAMINACYJNEJ ŻADNYCH URZADZEŃ TELEKOMUNIKACYJNYCH!

POWODZENIA!