Koncert poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II

Zwieńczeniem uroczystości poświęcenia i nadania szkole sztandaru był niezwykle podniosły koncert papieski, który łączył wirtuozerię, wieloletnie doświadczenie w pracy artystycznej i pedagogicznej oraz budzącą się pasję i talent młodych adeptów sztuki wokalnej i muzycznej. Zgromadzona wieczorem na placu przed pomnikiem patrona szkoły publiczność, miała okazję wysłuchać niezwykle pięknych i nastrojowych utworów. Mottem koncertu były słowa Jana Pawła II: „Chcesz być silny, bądź pokorny. Chcesz pomagać innym, rób to tak, jak z grą na instrumencie. Nastrój instrument tak, by każdy kto Ciebie usłyszy, ukoił gniew, ból i szukał w Tobie nuty na dni smutne i ponure”.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor Marzanna Szacherska, która powitała przybyłą publiczność i przedstawiła prowadzących koncert: panią Alicję Kwiatkowską i pana Piotra Wiśniewskiego.
Jako pierwszy wystąpił uczeń naszej szkoły Aleksander Drzyzga, który wykonał utwór „Lolek” – zabawną, lekką w formie, muzyczną opowiastkę o życiu Ojca świętego Jana Pawła II. Olkowi towarzyszyły koleżanki: Natalia Jóźwiak, Lena Matuszewska, Ola Nerć, Blanka Przetacka, Ola Ślubowska, Laura Zmysłowska i Natalia Zmysłowska.
Gwiazdą wieczoru była wybitna wokalistka Julia Karlova-Suracka. Mieliśmy zaszczyt kilkakrotnie gościć ją w naszym mieście i wsłuchiwać się w jej piękne wykonanie pieśni i romansów oraz partii sopranowych z dzieł operowych i oratoryjnych. Artystce towarzyszyła pianistka Anna Koźniewska – rodowita płońszczanka i absolwentka naszej szkoły.
Koncert uświetniły również uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Płońsku: Zuzanna Michalak i Maja Przedpełska. Młodym artystkom akompaniował pan Łukasz Niedzielski pianista – nauczyciel PSM w Płońsku.
Muzyczny wieczór zakończył występ Kingi Kajetaniak – uczennicy Szkoły Muzyki i Tańca Nutka, która w porywający sposób wykonała pieśń „Boję się” – utwór o miłości silniejszej niż śmierć.