Finał XXIII edycji Konkursu „Bóg-Honor-Ojczyzna w dziejach kultury narodowej”

Konkurs „Bóg- Honor- Ojczyzna w dziejach kultury narodowej” od dwudziestu trzech lat cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych w Płońsku i w powiecie płońskim. Stał się znakiem rozpoznawczym naszej szkoły i przyciąga pasjonatów literatury, muzyki i plastyki. Dziś odbył się finał XXIII edycji Konkursu, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „ Poległym chwała, wolność żywym…w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego”. Honorowy patronat nad Konkursem od początku jego istnienia objęli: Burmistrz Miasta Płońska Pan Andrzej Pietrasik oraz Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Cieszymy się, że tegorocznej edycji patronuje  również Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzisiejszy koncert finałowy rozpoczął występ przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, który wprowadził publiczność w tematykę tegorocznego konkursu i był hołdem oddanym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Brawurowo wykonane pieśni porwały widownię do wspólnego śpiewu.

Pani Dyrektor Marzanna Szacherska, otwierając część oficjalną, powitała przybyłych gości i uczestników konkursu; podziękowała licznym sponsorom, nawiązała do hasła tegorocznych zmagań konkursowych: „Poległym chwała, wolność żywym…w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego” i podkreśliła, że za każdym razem, opracowując tematykę poszczególnych edycji, zwracaliśmy się ku sprawom i wydarzeniom, które w szczególny sposób poruszały serca i umysły Polaków.

W tegorocznej edycji komisje konkursowe wyłoniły laureatów Konkursu i przyznały następujące nagrody.

W kategorii plastycznej:

I m. Maria Komorowska SP Dzierzążnia

II m. Nicole Barcikowska SP Stróżewo

III m. Zuzanna Wiśniewska SP Siedlin

III m. Anna Czyżewska SP Dzierzążnia

Przyznano również dwa wyróżnienia: dla Wiktorii Pietras ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku oraz Dla Mai Gilewskiej ze Szkoły Podstawowej w Siedlinie.

W konkursie muzycznym- kategoria soliści nagrodzono następujących uczniów:

I m. Oliwia Chyczewska SP Baboszewo

II m. Stanisław Bielawski SP Dzierzążnia

III m. Antonina Bralska SP 4 Płońsk

Wyróżnienia:

Alicja Balcerska SP Sochocin

Jowita Dobiasz SP Lisewo

Nadia Kalinowska SP Raciąż

Julia Adamska SP Nowe Kucice

W konkursie muzycznym- kategoria zespoły przyznano następujące nagrody:

I m. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Baboszewie

II m. Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Sochocinie

III m. Zespół „Czwórka” reprezentujący gospodarzy

Wyróżnienie: Zespół Fratelli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku

W konkursie recytatorskim jury nagrodziło następujących uczestników:

I m. Amelia Wiechowska SP 1 Płońsk

I m. Blanka Przetacka SP 4 Płońsk

II m. Karolina Kwiatek SP 2 płońsk

III m. Gabriel Strubiński SP 1 Płońsk

Laureatami konkursu literackiego zostali:

I m. Piotr Buks SP Chociszewo

I m. Natalia Ornarowicz SP 2 Płońsk

II m. Dominika Turowiecka SP 4 Płońsk

III m. Wiktoria Kołecka SP Chociszewo

III m. Maja Dąbrowska SP Baboszewo

III m. Alicja Jatkowska SP 3 Płońsk

Wyróżnienia:

Natalia Choro SP Grodziec

Bartosz Martenka SP 1 Płońsk

Alicja Szydłowska SP Siedlin

Wszystkim nagrodzonym uczestnikom Konkursu składamy serdeczne gratulacje. Dziękujemy również nauczycielom- opiekunom merytorycznym.

Zgodnie z tradycją laureaci pierwszego miejsca we wszystkich kategoriach zaprezentowali się w nagrodzonym repertuarze, a prace plastyczne mogliśmy podziwiać na wystawie.