DZIEŃ PATRONA 2021

„Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego.” św. Jan Paweł II, 28 X 2000 – Jubileusz Sportowców.

18 października 2021 roku przeżywaliśmy w szkole Dzień Patrona. W tym roku szczególnie zwróciliśmy uwagę na sportowego ducha, który bliski był Papieżowi Janowi Pawłowi II. Pamiętamy zdjęcia Świętego w kajaku, na górskim szlaku, stoku narciarskim czy boisku piłkarskim. Ten sportowy duch jest bliski również nam. Poprzez sport uczymy się dyscypliny, współpracy, wzajemnego szacunku.

Na dzisiejszą uroczystość uczniowie przybyli z przygotowanymi wcześniej transparentami, na których widniały cytaty Jana Pawła II dotyczące sportu. Przypomnieliśmy sobie naukę i działalność naszego Patrona w tej dziedzinie.

Ważnym momentem było wręczenie medali, pucharów i dyplomów naszym uczniom, którzy odnieśli sukcesy i wzięli udział w Diecezjalnej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.

Następnie ruszyliśmy w trasę IV Biegu i I Marszu Papieskiego, na końcu której czekały na wszystkich „Papieskie kremówki”.

Na uroczystości obecni byli ks. kan. Zbigniew Sajewski Proboszcz par. św. Maksymiliana Kolbego, p. Krystyna Marszał – Jankowska Dyrektor Wydziały Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Płońsku oraz przedstawiciele mediów.